Rady pri výbere dodávateľa:

Kritériá pre výber realizácie.

Pri vyhodnocovaní a výbere tej najlepšej cenovej ponuky je potrebné aby ste okrem ceny porovnali nasledovné parametre:

  • Použitý materiál : rozmer použitého materiálu ovplyvňuje cenu ale predovšetkým stabilitu, pevnosť, výzor a životnosť produktu.
  • Komponenty (kolieska, závesy...): sú tiež dôležitou súčasťou hotového produktu a nie je jedno či sa použijú značkové alebo lacné náhrady.
  • Pozinkovanie: poznáme viacero druhov zinkovania ktoré sa líšia cenou ale predovšetkým kvalitou a životnosťou.

Druhy povrchovej úpravy a ochrana pred koróziou: 

Poznáme viacero druhov povrchovej úpravy oceľových výrobkov. Niektoré sú účinnejšie iné menej. 

  • Galvanické zinkovanie je elektrolytické nanášanie zinku na povrch materiálu. Nie je odolné voči poveternostným vplyvom.
  • Metalizácia (šopovanie) je žiarové nanášanie - striekanie roztaveného zinku, hliníka alebo iných kovov na otrieskaný (očistený) povrch metalizačnou technikou. Materiály z vnútornej strany nie sú chránené to znamená, že je otázka času kedy prehrdzavejú.
  • Žiarové zinkovanie Pri žiarovom zinkovaní sa oceľ po vhodnej úprave ponorí do približne 450 °C horúcej taveniny zinku. Zinok a oceľ tak navzájom reagujú. Na povrchu ocele sa vytvorí zliatina železa a zinku. Týmto neoddeliteľným prepojením zinku a ocele tak vznikne ochrana, ktorá sa výrazne líši od ostatných procesov. Povrchy ošetrené žiarovým zinkovaním sú chránené nielen pred vplyvom vetra a počasia, ale aj optimálne pred mechanickým zaťažením, a to po desaťročia. Za bežných podmienok chráni žiarové zinkovanie pred koróziou až 50 rokov!!!
  • Prášková farba: tiež má obmedzenú životnosť pokiaľ nie je kombinovaná so žiarovým zinkovaním a je cenovo náročnejšia.
  • Farba na zinkované povrchy: jednozložkový krycí náter na báze vinylakrylátových väzieb. Predstavuje kvalitný antikorózny náter. Je to poveternosti odolná a cenovo dostupná farebná povrchová úprava.
  • Základný epoxydový náter s vrchným polyuretánový náter: dve vrstvy náteruktoré chránia kovový povrch. Životnosť tejto povrchovej úpravy je obmedzená na niekoľko rokov.

Na základe vyššie uvedeného svojim klientom odporúčam žiarové zinkovanie s farebnou úpravou vzhľadom na čo najdlhšiu životnosť Vášho produktu!!!